MENU
Z

Zapraszam do obejrzenia relacji ze ślubu i wesela, które było pełne kolorów, radości i wielokulturowości. W tym przypadku był to ślub humanistyczny.

Ślub międzynarodowy

Śluby i wesela międzynarodowe czy wielowyznaniowe to zawsze uroczystości szczególnie wyjątkowe. Połączenie dwóch różnych, często odległych od siebie kultur, zwyczajów, tradycji. Zawsze jest to pewnym potwierdzeniem, że różne światy mogą się łączyć i być sobie bardzo bliskie.

Dodatkowo jest to ciekawe z punktu widzenia fotografii, bo mogę doświadczyć nowych zwyczajów. Uwiecznić je na zdjęciach. Jest to niezwykle ciekawy przywilej.

Przygotowania oraz ślub humanistyczny

Mai i Maciek postanowili wziąć ślub w Japonii w otoczeniu tylko najbliższej rodziny. Była to kameralna uroczystość. Młodzi postanowili jednak zorganizować uroczystość dla wszystkich swoich znajomych, by wspólnie celebrować swoją radość. Zaprosili swoje rodziny oraz znajomych z całego świata, których poznali podczas pracy w międzynarodowym środowisku na Bliskim Wschodzie. Jako że formalny ślub został już zawarty, to pozostało im przeżycie swojego drugiego dnia w formie ślubu humanistycznego. Bardzo osobistego i wzruszającego doświadczenia. Dodatkowo postanowili połączyć to z japońską kulturą, więc ubrali się w tradycyjne odświętne kimona.

Trzeba przyznać, że czerwone kimono panny młodej z pięknym przyrodniczym haftem wyglądało obłędnie. Cały ubiór składał się z kilku warstw – każdej dokładnie układanej i wiązanej, by nie było żadnych zagięć lub nierówności.

Ceremonia została poprowadzona przez Jordana – aktora oraz konsultanta językowego, który najpierw przywitał wszystkich gości używając tyle języków, ile narodowości reprezentowali, a było ich kilkanaście. Po tym wygłosił piękne, poruszające przemówienie, a następnie oddał głos młodej parze, by odczytali przygotowane wcześniej przez siebie słowa przysięgi. Treść była bardzo osobista, zawierająca wiele pięknych słów napisanych dokładnie do tej jedynej osoby. Oczywiście było wiele chwil wzruszenia i radości. Śmiało mogę stwierdzić, że ślub humanistyczny, to najbardziej osobista i emocjonalna forma wypowiedzenia przysięgi małżeńskiej, więc jeśli szukacie głębokiego połączenia podczas tej najważniejszej chwili, to rozważcie takie rozwiązanie – nawet możecie to zrobić jako odnowienie przysięgi jako celebracja rocznicy Waszego ślubu. Więcej o tym pisałem tutaj.

Polsko-japońskie wesele w stylu garden party

Ślub plenerowy oraz wesele w stylu garden party odbyło się w miejscu Przepitki & Przekąski niedaleko Warszawy. Nie obyło się bez tradycyjnych dla Japończyków przemówień, które były niezwykle emocjonalne i dawały wiele radości zgromadzonym gościom. Gdy młoda para przebrała się we współczesne stroje, to zaczęła się zabawa. Tak, zabawa przez wielkie Z, bo goście opanowali parkiet i to był istny szał 🙂 Były rozdarte spodnie, latały marynarki, zostało połamane krzesło i ogólnie był wir wydarzeń.

Zapraszam Was na skrót ze ślubu i wesela Mai i Maćka – niezwykle radosnej i wyluzowanej pary, którzy otaczają się równie wspaniałymi najbliższymi.

Wesele: Przepitki & Przekąski

Mistrz ceremonii humanistycznej: Jordan

Suknia: Tradycyjne kimono oraz suknia Lillian West

Wystrój sali / oprawa roślinna: Tulipanek

DJ: Dj Tsubasa

Ekipa video: Timek Life

A jeśli chcielibyście obejrzeć inne wesele w podobnym stylu, to zapraszam tutaj.

Tradycyjnie polecam z muzyką:

Comments
Add Your Comment

CLOSE MENU